יום שיא בנושא:
עולם הקולנוע

ילדים אוהבים קולנוע. קולנוע בשבילם אינו רק סרט, זו חוויה טוטלית של תמונות נעות, צלילים, חלומות וסיפורים. לא בכדי זו האמנות האהובה ביותר עליהם. הם מתמסרים בקלות לצפייה בסרטים, עד כדי משיכה טבעית וכימיה מידית עם המסך הגדול.
עובדה זו נובעת מיכולתו של מסך לרתק אותם ולהשפיע עליהם רגשית. אין כסרטים לשמש גורם מאיץ ומעורר לפתיחת דיון בכל נושא ועניין. 

במפגשי הקולנוע של 'אפיקי תקשורת' הילדים מתנסים בתחומי אומנויות הקולנוע השונים – משחק, בימוי, צילום, כתיבה, עריכה ועוד. הלמידה הינה חווייתית ומשמעותית המלווה באמצעות קטעי סרטים נבחרים קלאסיים ועכשווים והן בהדגמות חיות והתנסות אישית.

תנו לנו להביא את אולם הקולנוע אליכם!

קסמים ואשליות בקולנוע

מותאם לכיתות ז׳-יב
הנוער חשוף שעות רבות למדיה בכלל ולמגוון סוגי סרטים בפרט. מפגש לימוד זה חושף אותם לאיך יוצרים סרטי קולנוע, שפת הקולנוע, המבע קולנועי בשילוב מוסיקה, תאורה, צלילים, זוויות צילום, ושימוש בטכנולוגיות מתקדמות. באמצעות הדגמות ושיח, התלמידים מגלים את אופן העשייה והאשליה הקולנועית וכך הופכים להיות צופים חכמים, ביקורתיים וערים לתכנים ולמסרים המועברים אליהם בערוצי המדיה השונים.

סאונד ומוזיקה בקולנוע

מותאם לכיתות ז'-יב'
אחד המרכיבים המרכזיים בקולנוע הוא פס הקול ובמיוחד המוזיקה. כבר בתקופת הקולנוע האילם חשו היוצרים את הצורך בפס קול המלווה את התמונה הנעה. כיום, המוזיקה והסאונד הם חלק בלתי נפרד מהקולנוע והם משרתים את התמונה הויזואלית, ונותנים לה את העומק הרעיוני והרגשי ולמעשה הם עוד אלמנט משמעותי בחוויה הרב חושית המלווה את צפיית בסרט

שפת קולנוע

מותאם לכיתות ז'-יב'
דמיינו לעצמכם שהייתם דוברים שפה מסוימת שאיתה כל העולם היה יכול להבין אתכם. ובכן, זוהי שפת המבע הקולנועי. שם, במקום מילים, האמן משתמש באלמנטים ויזואליים על מנת לספר סיפור או להעביר תחושה. התלמידים ייחפשו למושגי היסוד של השפה הקולנועית הבנילאומית באמצעות מפגש חוויתי ומרתק
Scroll to Top