פרוייקטים עירוניים
ופסטיבלי סרטי ילדים

כל פרויקט הוא מיוחד, וכל סרט תלמידים הוא יצירה קולנועית הרוקמת בתוכה תהליכים חינוכיים משמעותיים.
דמיינו רק לרגע את הסרט של הכיתה שלכם…
ועכשיו דמיינו אותו על המסך הגדול מגיע לחשיפה אדירה של מאות ומליוני צפיות!
חברת 'אפיקי תקשורת' עוסקת בתחום החינוך והקולנוע מעל לשלושה עשורים.
כחלק מהעשייה החינוכית והקולנועית שלנו, אנחנו מאמינים במתן במה למסרים היום – יומיים של הילדים 
בלי שיפוטיות או התערבות.

בתהליך הזה הילדים יוצרים סרטים מתוך חיבור לנושא מסוים ומצליחים לגעת בליבם של ילדים נוספים שהם כלל לא מכירים מכל רחבי העיר, הארץ והעולם.
כל פרויקט עירוני מצליח שהובלנו היה בשיתוף פעולה מלא ופורה של הרשות, מנהלי ומנהלות בתי הספר וכמובן התלמידים.

פרויקט כזה מלווה בתכנית לימודית שנתית או במסגרת מפגשים חד פעמיים בהתאמה לבתי הספר שמטרתם הפקת תוצר המחובר לתוכן הנבחר.
הילדים יפיקו סרטון בנושא חינוכי עירוני \ ארצי מיוחד במינו, על נושא חברתי שתרצו להעלות למודעות או אפילו על נקודת ציון מיוחדת ובעלת משמעות הנמצאת בעיר שלכם.
התוצרים ישותפו עם קהילת בית הספר ומחוצה לה ובאירוע השיא תתקיים הקרנה חגיגית על המסך הגדול עם כל תלמידי הפרויקט ואנשי הצוות באירוע מרגש ובלתי נשכח!

בין הפרוייקטים שעשינו:

פרויקט בנושא קיימות הכולל 3 מפגשים [של 45 דק' למפגש] של מדריך מצוות 'אפיקי תקשורת' עם התלמידים לטובת הפקת סרטון ייחודי בנושא. הילדים מתנסים בכתיבת תסריט, הפקה וצילום. התוצרים אותם הילדים צילמו במהלך המפגשים אנחנו עורכים בצורה מקצועית ואתם מקבלים לינק נגיש לשיתוף להורדה לשימושכם

מפגשים ייחודים בשיתוף פעולה עם תאגיד המים 'מניב' הנמצאת בראשון לציון.
במהלך הפרוייקט הילדים מגיעים אל מקורות המים ושם נהנים בסדנת הפקת סרטון המדבר על ראשית התאגיד. הפרויקט הינו פרויקט לימודי מקסים המשלב למידה במוזיאון התאגיד וחוויה בצורה מופלאה ומקצועית תוך התנסות גם במשחק מול מצלמה וצילם בטבע מרהיב ממש במרכז הארץ. את התוצר שהילדים צילמו אתם מקבלים בלינק לשיתוף והורדה.

פרויקט עירוני שמתקיים כבר מעל עשור עם עיריית רחובות ותכנית 'קרב'

במהלך מפגשים לאורך השנה התלמידים עוסקים בנושא חברתי מעולם התוכן שמעניין אותם ומפיקים סרט ילדים משלהם מתחילתו ועד לסופו. החל מכתיבת התסריט דרך אודישנים, חזרות וצילומים.

את הקרנת הסרטים הסופיים אנחנו חוגגים בבית קולנוע נבחר בעיר ובו בכל אולם כיתה נחפשת לסרט שלה וכן לסרטים של תלמידים נוספים מבתי ספר נוספים שיושבים איתה באולם.
מדובר בחגיגה קולנועית מדרגה ראשונה. מלאה בקסם, דמיון ועשייה מגבשת וחוותית.
הסרטים זוכים לאלפי ומליוני צפיות בערוץ היוטיוב שלנו:
https://www.youtube.com/user/afikitik

הפקת סרט לפי נושא נבחר של בית הספר. פרוייקטים רבים נעשו בחיבור למורות מקצועיות או מחנכות מובילות על פי הצורך. שבוע חלל, האחר הוא אני, קיימות, סיפרות באנגלית, תנ"ך ועוד רבים מטובי הנושאים הומרו יחד עם הילדים לרעיונות יצירתיים שמהם נולדו סרטים שמוכיחים את תהליך הלמידה של הילדים וכן תוצר שניתן להתגאות בו ולשתף גם מי שלא זכה להיות בין כותלי בית הספר בתהליך. את הסרטים אתם מקבלים כקישור זמין לשיתוף להורים ולקהילה

בין נושאי משרד החינוך, בכל שנה אנו סוכים לעסוק גם בנושא השפה העברית. סצנות מחייו של הרצל, סרטונים עם חידות על מילים מחודשות , ואפילו אליעזר בן יהודה שמגיע לבקר. בית הספר בוחר במה להתמקד ובחשיבה משותפת מתחילה הפקה ייחודית ומהנה שבסופה כמובן מופק תוצר קליל ומעשיר לשיתוף ההורים והקהילה כולה.

יש לנו ניסיון רחב, ורצון ענק להגשים עוד ועוד חלומות יחד איתכם.
אז… מה הפרויקט שלכם?

תקשיבו להם

Scroll to Top

השאירו פרטים

נשמח לחזור אליכם