דף הבית >> ימי קולנוע וערכים >> ימי קולנוע וערכים - על יסודי >> אקשן מתגייסים

אקשן מתגייסים

מפגש קולנוע לתלמידי שכבות יא'- יב' בנושא הכנה לצה"ל
 
רגע לפני הגיוס, שרשרת החיול, הטירונות, האימונים, המפגשים החברתיים, כור ההיתוך הצה"לי וההגנה על המדינה – על כל אלה נספק הצצה מהנה, מרגשת ומחכימה באשר לחוויה הצבאית באמצעות הקולנוע הישראלי.
התלמידים יחשפו במפגש לנושאים שונים הקשורים בשירות הצבאי: המפגשים החברתיים, המשברים הנפשיים, תפיסת ה"אחרי" הצה"לית, הדילמות הערכיות המעמתות ערכים הומניים עם אתגרים פיזיים ופסיכולוגיים ועוד. במהלך המפגש, באמצעות צפייה בקטעי סרטים מגוונים על גבי מסך גדול , ניגע בכל הסוגיות האלו, ונזכיר "על מה אנחנו נלחמים".  כל אלו בהלימה לחוזר מנכ"ל סח/3(ג), כ' במרחשוון התשס"ח, 1 בנובמבר 2007. 
 
מעבר להכנה לעצם השירות חשובה בעינינו לא פחות ההתמודדות עם השאלה "על מה אנחנו נלחמים"? בעידן בו המילה "ציונות" נתפסת כנוסטלגיה נאיבית, חשוב ללמוד ולהכיר את סיפורה של מדינת ישראל ואת סיפורו של העם היהודי בשבעים השנים האחרונות – כדי לחזק את ההבנה בצורך הקיומי של מדינת ישראל בצבא ובחובתו של כל אחד להתגייס.

 
צוות המפעילים:
צוות היום מורכב ממרצה מנוסה מתחום הקולנוע והמשחק.
צוות המרצים: רוני שרמן, מיקי שגיא, יעל בן עמי

מהלך הפעילות:
יום הפעילות ממפגש קולנוע מרתק בשילוב קטעי סרטים באורך 90 דק'.

דוגמאות לקטעי סרטים מתוך המפגש:
"מבצע יהונתן", "אחד משלנו", "שתי אצבעות מצידון", "בנות", "גבעת חלפון אינה עונה", "ההסדר", "מטאל ג'אקט",  "רשימת שינדלר", "הם היו עשרה", "הטל צל ענק" וקטעים מסרטים תיעודיים המספרים באופן ייחודי את סיפורו של צה"ל ואת סיפורה של מדינת ישראל.

תנאים נדרשים:
אנחנו מגיעים אליכם לבית הספר ולכן אתם מקבלים את החוויה הקולנועית בשיא הנוחות התפעולית. כל מה שאנו צריכים הוא חלל הניתן להחשכה ובו נכנסות לפחות 2 כיתות (ללא חלונות גלויים)
 

 
FacebookGoogle+Twitter