דף הבית >> ימי קולנוע וערכים >> ימי קולנוע וערכים - על יסודי >> ערבות הדדית- רב תרבותיות בחברה הישראלית

ערבות הדדית- רב תרבותיות בחברה הישראלית

רציונאל המפגש:
אין כמו הקולנוע להלהיב, לרגש, לרתק ובו זמנית גם ללמד.  במפגש קולנוע חוויתי זה, נציג באמצעות קטעי סרטים, תיעודיים ועלילתיים, את סיפורו המדהים של העם היהודי, החוזר אחרי אלפיים שנות גלות ומגשים את החלום הציוני: הקמת בית לאומי בארץ ישראל וכיצד הדרך היחידה ליצור את הזהות הישראלית היא באמצעות ערבות הדדית. 
העלייה הראשונה מגיעה ממזרח אירופה. בהמשך מגיעות עליות נוספות מפולניה ואח"כ מתימן, ממרוקו, גרוזיה ושוב רוסיה, אתיופיה, בקיצור  "רב תרבותיות בחברה הישראלית".  
בתוכנית נספר על ראשית ההתיישבות, העלייה והמעברות, תקופת הצנע והשוק השחור.  נציג את התרבויות השונות ואת הקונפליקטים ביחסים בין התרבויות בחברה הישראלית, יחסים בין עדתיים, יחסי חרדים חילוניים וננסה לבדוק כיצד אפשר להפוך מלחמת תרבות לחגיגה תרבותית.  
 
מומלץ לשילוב כתוכן חברתי בשבוע זכויות הילדיום הסובלנות הבינלאומיפעילות בנושא השנתי/ בעקבות אירוע משמעתי באחד הנושאים הללו (גזענות/ אלימות וכו').
ובנוסף ב: 
יום הזכרון ליצחק רבין, יום המאבק בגזענות, טיפוח זהות יהודית וישראלית, חלוקת תעודות זהות, חינוך לאורח חיים דמוקרטי, הכנה למסע בפולין, יום הזכרון / יום השואה / יום העצמאות, שבוע מנהיגות, טיפוח מנהיגות נוער.

צוות המפעילים:
צוות היום מורכב ממרצה מנוסה מתחום הקולנוע והמשחק
צוות המרצים: רוני שרמן, מיקי שגיא, יעל בן עמי, שוקי לוי

מהלך הפעילות:
אורך מפגש הקולנוע הינו 90 דק' (אורך שני שיעורים)

המפגש מלווה בצילום קליפ "כבוד/ קזבלן" עם נציגי תלמידים מהשכבות המופעלות במפגש.

דוגמאות לקטעי סרטים מתוך המפגש:
בין קטעי הסרטים שיוקרנו" :סלאח שבתי" ,"טיפת מזל", "השוטר אזולאי" ,"אלכס חולה אהבה" ,"לול" ,"קזבלן" ,"כץ וקרסו" ,"החברים של יאנה" ,"חתונה מאוחרת" ,"גבעת חלפון " , קטעי "מאחורי הקלעים" בלעדיים ועוד.

תנאים נדרשים:
אנחנו מגיעים אליכם לבית הספר ולכן אתם מקבלים את החוויה הקולנועית בשיא הנוחות התפעולית. כל מה שאנו צריכים הוא חלל הניתן להחשכה ובו נכנסות לפחות 2 כיתות (ללא חלונות גלויים)