דף הבית >> ימי קולנוע וערכים >> ימי קולנוע וערכים - על יסודי >> סבלנות וכבוד בראי הקולנוע

סובלנות וכבוד בראי הקולנוע

FacebookGoogle+Twitter

מומלץ מאוד ל:

רציונאל המפגש:
בתכנית חוויתית זו נציץ יחד למספר סיפורי חינוך מרגשים בהם העשייה של הילדים למען חבריהם לספסל הלימודים הובילה לצמיחה גדולה בקרב כל המעורבים.
במהלך המפגש נקרין קטעים מסרטי קולנוע גדולים העוסקים בנושאים אלה ונחשוף אמצעים קולנועיים בהם משתמשים הבימאים כדי לרגש אותנו ולהעביר מסרים חברתיים חשובים.
במפגש זה ניגע בכוחו של הקולנוע להעביר מסרים עם דגש על קבלת האחר והכלה, כבוד, נתינה, אחריות, מעורבות חברתית ועוד דרך למידה משמעותית.

בגרסה המותאמת ליום רבין המפגש מתרכז בגבול בין חופש הביטוי להסתה ועל גבולות השיח הדמוקרטי. המפגש מתחיל בהכרות (דרך קטעי סרטים) עם דמותו של יצחק רבין ובהסתה שקדמה לרצח, נתמקד במושג "הסתה" ובמקום בו התלמידים פוגשים את ההסתה בעולמם. דרך קטעי קולנוע מ"היהודי הנצחי", "זרים", "אמריקה X" ועוד נדבר גם על הנחות היסוד שאנחנו קופצים עליהן לפי הסממנים החיצוניים. נסיים עם הרלוונטיות של רצח רבין לחיים שלנו היום ואת הפגיעה של הרצח בעקרונות הבסיסיים של הדמוקרטיה. 

מומלץ לשילוב כתוכן חברתי בשבוע זכויות הילדיום הסובלנות הבינלאומיפעילות בנושא השנתי/ בעקבות אירוע משמעתי באחד הנושאים הללו (גזענות/ אלימות וכו').
ובנוסף ב: 
יום הזכרון ליצחק רבין, יום המאבק בגזענות, טיפוח זהות יהודית וישראלית, חלוקת תעודות זהות, חינוך לאורח חיים דמוקרטי, הכנה למסע בפולין, יום הזכרון / יום השואה / יום העצמאות, שבוע מנהיגות, טיפוח מנהיגות נוער.
 
צוות המפעילים:
צוות היום מורכב ממרצה מנוסה מתחום הקולנוע והמשחק
צוות המרצים: רוני שרמן, מיקי שגיא, יעל בן עמי, שוקי לוי

מהלך הפעילות:
אורך מפגש הקולנוע הינו 90 דק' (אורך שני שיעורים)
 

דוגמאות לקטעי סרטים מתוך המפגש:
בחזית הכיתה, כוכבים על פני האדמה, יומני החופש, קטעי "מאחורי הקלעים" בלעדיים ועוד.

תנאים נדרשים:
אנחנו מגיעים אליכם לבית הספר ולכן אתם מקבלים את החוויה הקולנועית בשיא הנוחות התפעולית. כל מה שאנו צריכים הוא חלל הניתן להחשכה ובו נכנסות לפחות 2 כיתות (ללא חלונות גלויים)

משובים מהיום:
"ההרצאה המשולבת בקטעי הסרטים הייתה בנויה נכון, התאים לרמת התלמידים בשני הסבבים גם לצעירים וגם לבוגרים. הילדים נהנו הועשרו וחוו חוויה קולנועית. המורים נהנו מאוד וציינו כולם כאחד שההרצאה עניינה מאוד. הסרט שנבחר קיבל הערכה גבוהה מאוד מתלמידים ומורים". (יום פעילות ביס- פלאנט), שלומית דובדבני, תיכון שמעון בן צבי- גבעתיים.