דף הבית >> ימי קולנוע וערכים >> ימי קולנוע וערכים - על יסודי >> אקשן מתגייסים

אקשן מתגייסים

רגע לפני הגיוס, שרשרת החיול, הטירונות, האימונים, המפגשים החברתיים, כור ההיתוך הצה"לי וההגנה על המדינה – על כל אלה נספק הצצה מהנה, מרגשת ומחכימה באשר לחוויה הצבאית באמצעות הקולנוע הישראלי.
התלמידים יחשפו במפגש לנושאים שונים הקשורים בשירות הצבאי: המפגשים החברתיים, המשברים הנפשיים, תפיסת ה"אחרי" הצה"לית, הדילמות הערכיות המעמתות ערכים הומניים עם אתגרים פיזיים ופסיכולוגיים ועוד. במהלך המפגש, באמצעות צפייה בקטעי סרטים מגוונים על גבי מסך גדול , ניגע בכל הסוגיות האלו, ונזכיר "על מה אנחנו נלחמים".  כל אלו בהלימה לחוזר מנכ"ל סח/3(ג), כ' במרחשוון התשס"ח, 1 בנובמבר 2007. 
 
מעבר להכנה לעצם השירות חשובה בעינינו לא פחות ההתמודדות עם השאלה "על מה אנחנו נלחמים"? בעידן בו המילה "ציונות" נתפסת כנוסטלגיה נאיבית, חשוב ללמוד ולהכיר את סיפורה של מדינת ישראל ואת סיפורו של העם היהודי בשבעים השנים האחרונות – כדי לחזק את ההבנה בצורך הקיומי של מדינת ישראל בצבא ובחובתו של כל אחד להתגייס.
במהלך המפגש יוקרנו קטעים מהסרטים: "מבצע יהונתן", "אחד משלנו", "שתי אצבעות מצידון", "בנות", "גבעת חלפון אינה עונה", "ההסדר", "מטאל ג'אקט",  "רשימת שינדלר", "הם היו עשרה", "הטל צל ענק" וקטעים מסרטים תיעודיים המספרים באופן ייחודי את סיפורו של צה"ל ואת סיפורה של מדינת ישראל.

 
למידע וקביעת פגישה: